Mistrovství Moravy a Slezska v hale

03.02.2017 00:00

V pátek a sobotu proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska žactva, dorostu, juniorů, juniorek a mužů a žen.
V pátek byla hala obsazená žactvem, v sobotu pak staršími kategoriemi. Náš klub v obou dnech zastupovalo celkem 15 závodníků, kteří vybojovali devět medailí. Je to velmi pěkný výsledek, který lecos o dalším průběhu letošní sezóny naznačuje. To nám ještě některé nadějné závodníky skolila marodka.
V páteční hale nám zlatou a stříbrnou medaili vybojovaly starší žákyně Kája Sasynová a Erika Zahaluková. Obě si ve svých hlavních disciplínách vytvořily osobní halový rekord. Kája zaběhla 800m v čase 2:18.99 a bylo z toho zlato. Erika výkonem 521cm v dálce vybojovala stříbro, kdy jí posledním pokusem její soupeřka přeskočila jen o 2cm.
Páteční závodníci:
Karolína Sasynová 800m, 4x200m.
Erika Zahaluková   dálka, výška, 300m, 4x200m.
Klaudie Kulichová  60m př,60m, 300m, 4x200m.
Johana Čmielová   60m př, dálka, 150m, 4x200m.
Jana Kaletová         60m, 800m, 4x200m.
František Szkatula 1500m, 4x200m.
Nikodem Mitrenga  1500m, 4x200m.
Ondřej Samiec       dálka, výška, 4x200m.
Všichni skvěle bojovali a podali pěkné výkony. Ozdobou byla štafeta 4x200m, kterou absolvovali všichni!

V sobotu naši starší závodníci ukázali, že poctivě v zimě přistupovali k tréninku a bylo je vidět. Na všech běžeckých tratích kde jsme startovali, byly medaile.
Eva Galaczová v běhu na 3000m získala bronz a odpoledne si pak na trati 1500m doběhla sólo pro zlato.
Aneta Chlebiková zvítězila na trati 3000m.
Ivana Lubojacká v juniorkách na trati 3000m bronz a později jako Eva zlato na 1500m.
René Sasyn v sólo závodě zlato na 1500m.
Terka Marszalková bronz v dorostenkách na 3000m.