Premiéra desítky v Třinci

14.06.2017 00:00

První ročník závodu Desítka na dráze se konal na třineckém stadiónu s početnou účastí. V závodech dětí startovalo 161 běžců, na desítce 41 běžců a vloženou trojku si dalo 10 běžců.
Závod je zařazen do běžecké ceny mládeže FM a do Frýdecko-Místeckého poháru dospělých.
Ročníky 2010 a mladší startovali na trati 150m, ostatní mládež pak na trati 300m. Dospěláci si jak už název napovídá, zaběhli 10000m. Dále byl pak vložen závod na 3000m, který se týkal hlavně domácích běžců v rámci měřeného tréninku. Teplota kolem 21°C a občasný vítr předpovídali spíše lepší výkony.
Celkově v běhu na 10000m zvítězil Adam Gaura v čase: 34:16.24, který startoval za náš oddíl.
Účast našich byla skvělá, zúčastnilo se celkem 34 běžců, kteří vydobyli 11 medailí!!