Běh Jablunkovem

21.05.2023 00:00

Po kovidové odmlce se v Jablunkově opět konal silniční běh. Akci organizovalo JAblunkovské Centrum Kultury a Informací JACKI. Celkově se závodu zúčastnilo 81 běžců včetně dětí, teplota 25°C, oblačno s jednou přeháňkou.
Před deštěm bylo celkem dusno a špatně se dýchalo, ale lehký deštík pak vzduch osvěžil a nalil běžcům energii do žil.
Naši závodili už od nejmladších kategorií, což je skvělé.
U nejmladších benjamínků na trati 400m získala Nina Kluzová zlatou medaili. Gratulace!!
Další kategorie minipřípravek na trati 800m již byla našimi silně obsazena. U chlapců jsme zásluhou Krystiana Ciencaly vybojovali stříbrnou medaili a v dívkách hned všechny tři medaile zásluhou Miriam Mirtenga – zlato, Anita Kuczerová - stříbro a Anna Nytrová - bronz.
I v dalších kategoriích se nám dařilo. Sestry Bieleszovy obsadily první dvě pozice: Magda první místo, hned za ní Marie na místě druhém. Chlapci ve stejné kategorii na trati 1600m obsadili také první dvě příčky, David Kluz zlato a Filip Ciencala stříbro.
V žákovských kategoriích jsme měli zastoupení hlavně v žactvu mladším. Nikol Ernstová na trati 2400m vybojovala stříbrnou medaili, Jiří Morcinek stříbro a Radek Samohyl bronz.
V žactvu starším jsme bohužel zastoupení neměli.
Nejrychlejší dorostenkou a zároveň ženou na trati 4800m byla Michaela Čmielová, která časem 19:16 získala zlatou medaili,
u dorostenců stejnou trať jako první zdolal Szymon Mitrenga v čase 17:39.
Hlavní závod o délce 7200m vyhrál Marek Chrascina v čase 22:30. Gratulace!!
Naši dospělí medailisté:
Ernst Tomáš 2, Krišica Marek 2, Chrascina Marek 1, Morcinková Ester 1, Ernstová Natálie 3, Sikorová Tereza 2, Szotkowská Malgorzata 1.
Celkově jsem z našeho oddílu napočítal 31 startujících ze kterých se umístilo do třetího místa 22 závodníků.
Velmi pěkná bilance! Všem díky za reprezentaci klubu a skvělé výsledky!
Velké poděkování patří všem, kteří přiložili ruku k dílu a jakoukoli pomocí přispěli ke zdárnému průběhu závodu. Děkujeme!

Výsledky: Jablunkov.pdf (323571)
Foto a článek Ehutník: ehutnik.cz/zpravy/mestem-bezeli-nejrychleji-chrascina-a-cmielova