Běh na Filipku

28.09.2019 00:00

Ve sváteční den 28.9, tedy na Vaška se konal šestý ročník běhu na Filipku.
I když prognózy naznačovaly déšť a chlad, opak byl pravdou. Všichni jsme si sobotní dopoledne pěkně užili a řekl bych, že jsme se i celkem slušně zapotili. Z našeho klubu startovalo celkem 16 závodníků, kteří posbírali, co se dalo. Za vše hovoří zisk 11 medailových umístění.
Startovalo se u obecního úřadu v Návsí, tam na borce čekala trať o délce šesti kilometrů, děti do 13 let startovaly na rozcestí u farmy pod Filipkou, kde se vydaly na dvoukilometrovou trať.
Krátké trati vévodil náš Vojta Kulich, kde zvítězil v čase 10:43.
Dlouhou trať s novým rekordem vyhrál náš Marek Chrascina v čase 22:44. Celkově v ženách zvítězila naše juniorka Terka Marszalková v čase 32:01.
Z naší strany opravdu úspěch.
Počet startujících byl v letošním ročníku 47.
Na stránkách obce Návsí jsou trochu zmatky. Závod se konal opravdu 28.9.2019 a zvítězil Marek Chrascina, ne Czeczotka.