Běh na Kmínek

30.09.2013 00:00

Další vrchařský víkend jsme zakončili během na chatu Kmínek na Slovensku. Startovalo se od železniční zastávky Nižný Kelčov v obci Vysoká nad Kysucou, cíl byl na chatě Kmínek, která leží na hranici České a Slovenské republiky. Délka tratě 6100m, převýšení 300m, povrch lesní stezky a louky. Po Gírové , kterou jsme běželi v sobotu každý cítil těžké nohy, ale ty se po prvních dvou kilometrech rozběhly. ( otázkou je jak rychle že).

Na Chatě nás čekalo milé překvapení v podobě malé hostiny, včetně pulky sílné pálenky. (údajně na krev). Naše osmičlenná parta  běžela jak jen to po Gírové šlo. Marek Chrascina v kategorii juniorů zvítězil, Tomáš Lichý tentokrát běžel již mužskou kategorii kde skončil na druhém místě.( vyškolil ho bývalý reprezentant Andřej Horák), Naše juniorky Beata Szkanderová a Ivana Lubojacká posbíraly první dvě místa( Beata 1, Ivana 2). Rodina Czeczotků jela na brambory, takže Helenka i Marek čtvrtá místa a Kamil Lubojacki si dofuněl na vrchol pro jedenácté místo v kategorii. Servis a technický doprovod zajišťovala Renata Lubojacká.

Na cestě zpátky jsme nasbírali dvě tašky hub a nějaké to klíště.