Běh o džbánek mléka s rekordní účastí

01.08.2015 00:00

Na dalším ročníku Běhu o džbánek mléka, který se koná u příležitostí Gorolských slavností se to jen žlutilo našimi dresy. Ano, účast v podobě 39 členů z našeho klubu je opravdu velice solidní, ale na domácí půdě by tomu nemělo být jinak, že.
Navíc se naši umisťovali především na čelních místech. Po doběhu pak neskutečný ionťák v podobě " kefiru i rogaliku"( škoda, že nedávali i toaleťák).
Již tradičně dobře zorganizovaný závod s pěknými cenami je ozdobou běžeckých závodů na Jablunkovsku.
Příjemná běžecká teplota kolem 20°C, asfalt, les i troška šotoliny přitáhla 136 běžců. Tratě pro děti 300, 1100, 3000m, dospělí 3000m (to se teprv zahřívám na provozní teplotu).
Na třístovce do čtyř let Ota Cieluch vybojoval třetí příčku, pak se již závodilo na trati 1100m. Tam v kategorii do sedmi let Nikolka Ernstová přidala další bronzovou medaili. V kategorii 8-9 let pak exelovaly Markéta Sikorová a Natálka Ernstová první a druhou příčkou. V téže kategorii přidal Szymon Mitrenga bronz. V další kategorii 11-12 let zvítězil Nikodem Mitrenga, na třetí příčce doběhl František Szkatula.
Pak se již běhalo na trati 3000m. Tam u děvčat 13-15 let obsadily celé stupně vítězů naše kuřata (pták žluté barvy, rychle se pohybující a hodně upovídaný).
První Kája Sasynová, druhá Terezka Marszalková, třetí Míša Šimurdová. U chlapců René Sasyn zvítězil.
V kategorii 16-18 let u děvčat zvítězila Ivana Lubojacká, u chlapců Marek Chrascina první, Marek Czeczotka třetí.
Pak už dospěláci na 3000m.
Tam nás podržely hlavně ženy. V kategorii 19-35 let Jana Sasynová třetí místo, o kategorii výš zvítězila Martina Robinson a na třetí příčce doběhla Miluše Bielešová.