Bronz z MČR v přespolním běhu

29.03.2014 00:00

Až k hranicím s Německem jsme absolvovali výlet, abychom se zúčastnili MČR v přespolním běhu.
Bělá nad Radbuzou je malá obec, která jak jsme zjistili již v roce 2006 jednou takovou akci pořádala. Opět se nedá pořadatelům nic vytknout. Trať byla členitá, travnatá a velice dobře připravená. Časový pořad seděl na minutu i zázemí pro diváky a závodníky bylo v pořádku.
Počasí běhům přálo, bylo slunečno okolo 12°C , bezvětří.

MČR v přespolním běhu je zcela jistě běžecký závod s největší konkurencí, protože právě zde se sejdou běžci celého běžeckého spektra. Jsou zde dráhaři, kteří běhají od osmistovek až po desetikilometrové tratě, vrchaři, orientační běžci, dokonce i běžci lyžaři, no a nakonec i specialisti na kros. To vše dejte do jednoho pytle a na startu máte běžecký výkvět České republiky ve kterém naše výprava předvedla skvělé výsledky.

Hned v prvním závodě mladších žákyň jsme slavili obrovský úspěch kdy naše “Happy Chickens“ předvedla v nabitém startovním poli obrovský úspěch. Kája Sasynová vybojovala bronzovou medaili! Markétka Sikorová 13 místo, Míša Šimurdová 15 místo a Erika Zahaluková se začínající virózou doběhla na místě šestnáctém.V mladších žácích skončil Honza Lubojacki na místě osmnáctém.

Ve starších žačkách Iva Štefková obsadila 41 místo a René Sasyn skončil na skvělé jedenácté příčce.

V dorostu jsme  jen těsně přišli o medaile. Ivana Lubojacká  páté místo, Marek Chrastina čtvrté, Marek Czeczotka po pádu skončil na místě 31.

U juniorských kategoriích nás zastupovali: Kája Mrázková 13 místo a Adam Gaura na místě jedenáctém.
Na vytrvalecké trati 10km obsadil Tomáš Lichý 12 místo, kdy celkově zvítězil Milan Kocourek v čase 31:24.

Výsledky: 29.3.2014- MČR Kros -vysledky.xlsx (44405)

Všichni bojovali o každý metr tratě, všem patří dík za výsledky, bojovnost a reprezentaci!