Čadčianská desiatka

12.04.2015 00:00

Po sobotním Hrádku se hrstka běžců z našeho klubu vydala za hranice na Slovensko k tradičnímu závodu v Čadci. 21 ročník běžeckého závodu se konal za příjemného běžeckého počasí. Teplota 11°C , zataženo a sucho. Běželo se po lesních cestách, muži 10km, ženy 5,5km na otočku.
Našich sedm statečných zanechalo perfektní dojem, protože nás bylo vidět a vyhráli jsme spoustu cen. Ze sedmi závodníků čtyři medaile. " No ganc fajne!"

Marek Chrascina zvítězil v čase 33:52 ne jen ve své kategorii, ale zároveň v celém závodě. Taktéž Jana Byrtusová zvítězila celkově v ženách v čase 20:49.
Takže obě hlavní kategorie pro Jablunkov. Ivana Lubojacká doběhla v juniorkách na stříbrné pozici, Sylwinka Byrtusová byla vyhlášena nejmladší účastníci závodu a doběhla v juniorkách na čtvrté pozici (skvělý výkon).
Péťa Rusnok šestnáctý a Kamil Lubojacki sedmá příčka. U Milušky Bieleszové nevím. Na místě byla vyhlášena jako první ve své kategorii, avšak ve výsledkové listině druhé místo. Každopádně je to medaile.
Bylo fajn, kdo nebyl může litovat. Vše jsme ukončili bezvadným domácím štrůdlem a klobásou.