Evropské atletické hry mládeže

10.09.2018 00:00

Každoročně se na začátku září v Brně konají atletické hry mládeže a třinečtí talenti zde rozhodně nechyběli. Už z názvu vyplývá, že zde jezdí konkurence z různých koutků Evropy. Pro mladší závodníky je to určitě dobrá zkušenost, mají možnost vyzkoušet si jak to chodí ve velké atletice a užít si báječnou atmosféru. Letošní rok byl vyjímečný nejen počasím, ale také nečekanými výkony některých závodníků.

Medaili si domů přivezli dva naši běžci. O tu první, stříbrnou, se zasloužil Nikodém Mitrenga na trati 1500m. Cílem prolétl v novém osobním rekordu 4:35,28 minut a ukázal tak, že patří mezi nejlepší.  Druhé fámózní představení na nás čekalo o den později na trati 800m tentokrát v podání děvčete – Markétky Sikorové. Marki nedala soupeřkám šanci a taktéž v osobním rekordu 2:27,63 minut si doběhla pro zlatou medaili! Oba dva závody byly doslova pastva pro oči, gratuluji! Za zmínku stojí určitě výkony všech, spoustu našich si vylepšili svá osobní maxima nebo se umístili v top desítce, nebudu je tady vypisovat  všechny, ale vyzdvihla bych ještě Klaudi Kulichovou, která se v poslední době opravdu zlepšila a ukázala to především na stovce překážek, kde svůj rozběh vyhrála a probojovala se do finále.  Všichni si zaslouží velkou pochvalu za vzorný přístup a pozitivní energii, kterou kolem sebe šířili svými úsměvy – mít radost z něčeho co vás  baví je totiž cennější než všechny medaile..