27.09.2014 00:00

Světe div se! Já jsem vyhrál!
Ano i na mě se dostalo a to ještě k tomu v běhu do kopce. (To nerozdýchám.)
Jak se to vlastně stalo?
V nepříjemném počasí se konal první ročník běhu na Filipku. Obec Návsí dala hlavy dohromady a společně s Petrem Tvrzníkem a partou okolo zorganizovali nádherný běh na Filipku. Trať o délce 6000m, krásně běžitelná vedla přes Kostkov a hurá nahoru na Filipku. Celá trasa vedla po asfaltu a lesních cestách. Mládež do 12 let zdolávala trať o poloviční délce, tedy 3000m. Teplota okolo 10°C, déšť a mrholení.

I přes nepříjemné počasí se na startu sešlo 48 závodníků.
Z našeho klubu rekordní účast v počtu 22 členů z čehož většinu tvořila mládež, což je velmi pěkné.
V nejmladší kategorii do 12 let naše děvčata v pořadí Kája Sasynová zlato, Míša Šimurdová stříbro, Erika Zahaluková bronz.

Chlapci do 12 let: Honza Lubojacki zlato a Kamil Síkora bronz. To byla parta, která běžela tři kilometry.
Na celé trati pak bojovali další mládežníci.
V kategorii do 15 let byla na třetím místě Ivča Štefková, stříbrná pak Sára Halová a zlato vybojovala Markéta Sikorová. U Chlapců do 15 let jsme měli zastoupení v Reném Sasynovi, který zvítězil takže další zlato. Junioři opět posbírali co se dalo, Marek Czeczotka druhé místo a Marek Chrascina zlato. Marek Chrascina zvítězil v závodě i celkově.
V ženách pak Renáta Szpyrcová zlatá, Miluška Bieleszová také zlatá. V mužích Kamil Lubojacki zlato a Radim Štefek bronz. Z 21 startujících 14 medailí, skvělá bilance!
Obzvlášť je třeba pochválit ty nejmeší, kteří se neumístili jen těsně a při tom přišli závodit:
Tereza Martynková 6km 4, Samuel Robinson 5, Markéta Sikorová 4, Verča Pietrová 6, Kamil Sasyn 4.
Děkujeme za pěkné výsledky a reprezentaci klubu.

Výsledky: běh_na_filipku výsledky 2014.xls (331776)