Frýdecká míle 2018

17.10.2018 00:00

Posledním závodem na dráze ve frýdeckomísteckém běžeckém poháru byl 14. ročník Frýdecké míle. Jak už vypovídá z názvu, závodníci od ročníku 2008 až po dospělé běželi 1 anglickou míli, tedy 1609 metrů. Vyjímkou byli jen ti nejmenší, na které čekala trať dlouhá 400m. Zde si nejlépe vedl Samuel Mitrenga, který vyválčil druhé místo. V mladším žactvu si pro bronz doběhl David Folwarczny v solidním čase 5:38 minut. O kategorii výše si už tradičně pro medaile doběhli Nikodém Mitrenga (druhý) a Franta Szkatula (třetí). Tentokrát čistě mužskou sbírku medailí v mládežnických kategoriích uzavřel Kuba Konderla prvním místem v čase 4:50 minut. Mezi dospělými nám pak ještě udělala radost Jana Sasynová, která doběhla na třetí příčce.

Jak se vedlo našim?

DĚTI: Samuel Mitrenga 2. – Václav Szkatula 18. – Lenka Trombiková 4. – Nikol Ernstová 13. – Vojta Kulich 4. – David Folwarczny 3. – Vojta Turek 4. – Ondra Samiec 7. – Natálie Ernstová 6. – Míša Kluzová 5. – Barča Ćmielová 8. – Nikodém Mitrenga 2. – Franta Szkatula 3. – Johča Ćmielová 4. – Kuba Konderla 1.

DOSPĚLÍ: Kamil Sasyn 4. – Tomáš Ernst 6. – Jana Sasynová 3.

Věřím, že si tento závod všichni užili a udělali si radost hezkými výkony. Gratuluji!