Hornická desítka

02.11.2014 00:00

Opět jsme byli u toho!
Letošní 29.ročník Hornické desítky proběhl s naší účastí a zase jsme se blýskli skvělými výsledky. Rodiče, kteří přijeli s dětmi určitě nelitovali skvěle stráveného dne. Nyní jsou bohatší o další zkušenost ze závodu s mezinárodní účastí, ve kterém startovalo celkem 2689 běžců, z toho 953 dětí. Děti startovaly v kategoriích po jednotlivých ročnících a vyhlašovalo se do pátého místa.
Měli jsme zastoupení ve všech závodech. To znamená v závodech mládeže, v závodě mílařů, v hlavním závodě a i v běhu pro zdraví. Hlavně některá naše mládež si zaběhla dva závody a dokonce byli takoví, co si přidali i běh pro zdraví.
Zkrátka všichni si krásnou slunečnou sobotu pěkně užili.
Nejmenší závodili na tratích do 300m,  pak od ročníku 2006 až po ročník 1997 všichni bojovali na trati 836m. A vedlo se nám věru dobře.
Tři zlaté medaile vybojovali Markéta Sikorová, Marek Sikora a Kája Sasynová.
Pět bronzových medailí Anežka Bojková, František Szkatula, Kateřina Supiková, Erika Zahaluková a Ivana Lubojacká. Většina naší mládeže se umístila v první desítce, což v tak obrovské konkurenci a počtu startujících je opravdu perfektní výkon.

Další mládež:
Samuel Mitrenga 4, Václav Szkatula 20, Vojtěch Kulich 40, Tobiáš Martynek 28, Damian Kantor 14, David Forvarczny 14, Szymon Mitrenga 6, Dominik Heczko 8, Jindřich Sikora 25, Filip Zielina 9, Nikodem Mitrenga 4, Kamil Sikora 20, Jakub Konderla 9, René Sasyn 8, Adam Kufa 9, Nikol Ernstová 16, Krystyna Drinková 49, Lucie Kukuczková 40, Klusová Alžběta 15, Šotkovská Eliška 14, Veronika Pietrová 27, Michaela Kluzová 8, Eliška Klusová 6, Natálie Ernstová 4, Sywia Byrtusová 11, Michaela Šimurdová 4, Tereza Martynková  21, Markéta Sikorová 5, Iva Štefková 12, Sára Halová 7.

V závodě mílařů (3333m) jsme měli zastoupení v našich žákyních („kuřatech“-jak se jim říká). V kategorii žen do 34 let se velice pěkně umístily, dokonce dvě skončily do desátého místa, což je vzhledem k jejich věku skvělé.

Mílaři:
Markéta Sikorová 9, Míša Šimurdová 10, Sára Halová 17, Erika Zahaluková 19, Iva Štefková 27.

V hlavním závodě náš klub reprezentovalo celkem 11 běžců. Marek Chrascina ve své kategorii obsadil skvělou druhou příčku a celkově skončil na devátém místě. Excelentní výkon v jeho věku. Gratulace!