Hornická desítka

02.11.2019 00:00

Jeden z nejznámějších závodů v ňašem kraji s názvem Hornická desítka je za námi a opět jsme byli u toho. Na 34. ročníku startovalo z našeho klubu celkem 40 závodníků, kteří vybojovali tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.
Tento ročník moc počasí nepřálo, ale i tak byla účast skvělá. Závody dětí a mládeže o délkách 80 až 836m byly vyhodnocovány po jednotlivých ročnících do šestého místa, takže urvat nějakou tu hodnotnou cenu nebylo nedostupné.
Z našich na první tři místa dosáhli:
Lenka Trombiková, která si zkušeně vítězství pohlídala na trati 300m. O další zlato se postaral Vojta Kulich, který již na trati 836m nedal soupeřům šanci. U mladšího žactva ve finiši Vojta Turek také vybojoval zlato. V Mladších žákyních pak ještě bronz získala Katka Mendreková, ve starším žactvu si Franta Szkatula zaběhl pro stříbro, no a na závěr nám v mílařích na trati 3333m vybojoval Marek Krišica další bronzovou medaili!
Tolik tedy výčet medailových umístění. Velmi pěkné výsledky!
Velkou radost mi také udělala účast našich nejmenších atletů a naopak mě zklamala neúčast těch starších, ale co naplat vše je o člověku.

Naši bývalí členové René Sasyn, Aneta Chlebiková, Eva Galaczová a Lucka Krčková všem ukázali kam se to dá dotáhnout, když se chce.
René, doběhl na trati 10km celkově druhý v čase 30:12, Anet v ženách zvítězila časem 34:29, Eva skvěle pod 40min a sedmé místo, no a Lucka v patnácti letech desítku za 48min, klobouk dolů, už jen postavit se na start chce kuráž!
Takže tolik o letošní hornické, těšíme se na další ročník, děkujeme za reprezentaci klubu a skvělé výsledky. Sportu zdar!!