Hornická desítka

04.11.2023 00:00

Asi nejznámějším běžeckým závodem v našem kraji je „Hornická desítka“. Závod se koná vždy první listopadovou sobotu.
Jak už z názvu vyplývá, hlavní závod má délku 10 kilometrů, vedlejší závody jsou pro děti a mládež na různých tratích od 80 metrů až po závod mílařů o délce 3333 metrů.
V letošním 36. ročníku startovalo celkem 2394 běžců z toho 777 dětí.
Letošní podzimní počasí přineslo v den závodu polojasno a teplotu kolem 10°C.
Na tento běžecký svátek se každoročně těšíme a vždy je z naší strany bohatá účast.
Z našeho klubu o co nejlepší umístění bojovalo 27 dětí a 7 dospělých.
Naši mládeži se podařilo získat 7 medailí!
Na trati 300m získaly: Bieleszová Barča zlatou medaili a Anita Kuczerová s Ninou Kluzovou bronzovou medaili.
Starší už běhali trať o délce 800m kde zvítězili: David Kluz, Radek Samohýl a Magda Bieleszová, druhé místo pak vybojovala dorostenka Natálie Ernstová.
Gratulujeme medailistům!
Všichni, kteří se zúčastnili tohoto nádherného závodu, si zaslouží obrovskou pochvalu za účast a bojovnost!
Děkujeme taktéž rodičům za podporu a účast!