Krásňaská desiatka

09.11.2014 00:00

Nedělní dopoledne jsme prožili jak jinak než během, kdepak televize a gauč to pro nás není.

Tentokrát jsme vyrazili za hranice do Kásna nad Kysucou. Tamní obec organizuje každoročně závod na deset kilometrů. Letos proběhl již 31. ročník a opět počasí vyšlo. Zpočátku mlha, ale pak slunečno s teplotou 12°C. Závod se běží po asfaltových komunikacích na otočku. Z našich byl nejlepší Marek Chrascina, který celkově a i ve své kategorii doběhl na druhém místě.
Další byli Ivana Lubojacká 4, Miluška Bieleszová 6, Jana Byrtusová 10,  René Sasyn 21, Jakub Konderla 43, Libor Kubienka 7, Vašek Rylko 8, Kamil Lubojacki 19, Miroslav Kluz nedoběhl.

Závod mládeže probíhal teprve podruhé. Starší žactvo běželo 2000m po komunikacích, mladší žactvo 1000m po oválu na škváře. V obou kategoriích jsme měli skvělé zastoupení. Kajá Sasynová a Markéta Sikorová svým prvním a druhým místem nenechaly nikoho na pochybách o svých kvalitách. Pak v mladším žactvu zvítězila Sylwia Byrtusová kdy ji zezadu kryli záda podstatně mladší sourozenci Deniska a Damian Kantorovi, škoda, že pro ty menší nebyli kategorie. Kantorovi by určitě bodovali také. Nicméně byli opět všichni skvělí!

Výsledky: Krásňaská desiatka 2014 výsledky.pdf (258563)