Kros na Olešné MMas

12.03.2022 18:27

Tuto sobotu se konal první závod pod širým nebem. Jak už bývá zvykem před zahájením závodů na dráze se nejprve závodníci potrápí na přespolácích.
Ten první na Olešné byl dokonce hned Mistrovstvím Moravy a Slezska, dále soutěží družstev přípravek a minipřípravek a zároveň prvním závodem do Běžeckého poháru FM a Běžecké ceny mládeže FM. Takže jedním vrzem hned několik soutěží. Počasí ryze jarní, po celé dopoledne sluníčko s teplotou kolem 12°C. Trať travnatá bez bláta, ale náročná.
Z našeho klubu startovalo celkem 26 závodníků, kteří získali čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou v soutěži družstev.
Zlatou medaili v MMaS jsme získali zásluhou Nikodema Mitrengy, který zvládl trať o délce 3km v čase 9:52.
U minipřípravek na trati 600m nám další zlatou medaili vybojoval šikula jménem David Kluz a do třetice všeho dobrého na trati 1 km byla první Magdaléna Bieleszová. V soutěži družstev nám dorostenky Míša Čmielová, Terezka Burová, Kateřina Mendreková a Natálie Ernstová společnými silami vydobyli stříbrnou medaili. Další skvělou zlatou medaili vybojoval v soutěží mužů, ve své kategorii Petr Tvrzník! Velká pochvala pro tuhlepartičku medailistů! Jen tak dál!!
Závěrem musím poděkovat za skvělou účast a bojovnost! Někteří i přes velkou únavu z právě probíhajícího soustředění podali vynikající výkony!