Zlato, stříbro a bronz z MČR v krosu

19.11.2016 00:00

Pod hlavičkou TJ TŽ Třinec jsme absolvovali další Mistrovství České republiky, tentokrát v krosu. Do Prahy na golfové hřiště se sjela spousta závodníků z celé ČR. Představte si, že startovka v některých kategoriích čítala i 95 startujících, což bylo opravdu gigantické MČR v krosu. V den závodu se pohybovala teplota kolem 7°C, celkem slušně poprchávalo, terén byl velmi těžký, kopcovitý a rozbahněný.
Za náš tým startovalo 22 závodníků a přivezli jsme kompletní sadu medailí.
René Sasyn se stal mistrem České republiky, Marek Chrascina doběhl jen těsně na druhém místě a Kája Sasynová po těžkém boji obsadila třetí příčku.
Tohle opravdu po letošní náročné sezóně v plánu nebylo.
Všichni byli naprosto skvělí, bojovali ze všech sil a bylo je vidět!!
Jak to tedy dopadlo?

Mladší žactvo: Kateřina Supiková 12, František Szkatula 29.
Starší žactvo: Karolína Sasynová 3, Tereza Marszalková 22, Tereza Martynková 66, Markéta Sikorová 13, Michaela Šimurdová 11, Jakub Konderla 33.
Dorostenci: René Sasyn 1, Adam Kufa 42.
Juniorky: Ivana Lubojacká 21, Aneta Chlebiková 5, Lenka Peterková 22, Hana Peterková 19, Nikola Peterková 17.
Junioři: Marek Chrascina 2, Marek Czeczotka 38, Serhij Tkač 26, Jakub Cieslar 32.
Ženy: Eva Galaczová 26, Karolína Mrázková 31.
Muži: Adam Gaura 9.Výsledky: online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=26175&discType=8002#resultsHdr
Foto:www.atletika.cz/fotogalerie-a-videa/fotogalerie/mcr-v-prespolnim-behu1/

 

Oprávněná kritika?
I když jsme dosáhli nádherných úspěchů, mi bohužel po rozpravě s jinými  trenéry a staršími závodníky nezbývá než napsat tuhle nepříjemnou kritiku.

Letos se MČR po dlouhé době konalo na podzim (údajně již v dobách dávnějších byl o krosové MČR pořádáno na podzim). Podzimní období, ale dráhařům prostě do kalendáře nesedí (i když každý trenér jiný názor). Bohužel parta lidí rozhodla, že je třeba před Mistrovstvím Evropy vybrat ty nejlepší na podzim, tak se musí vše dělat podle nich. Vůbec je nezajímá, že místo odpočinku po náročné sezóně jsme se museli tvrdě připravovat na kros. Navíc letošní trať vůbec neodpovídala evropským standartům, kde se běhá spíše po rovině přes proutěné překážky. Letošní kros byl vyloženě o síle, silové typy prostě měli výhodu, např.  běžkaři, biatlonisti a vrchaři.
Ti se budou určitě hodně divit, když přijedou do Itálie a tam bude třeba rychlost a skoky přes překážky. Bohužel tohle vůbec nebyl závod, který by měl vybrat ty nejlepší na evropský šampionát. Kopcovitá, rozbahněná trať dala zabrat kompletně všem. Starší žákyně hromadně v cíli kolabovaly, po třech kilometrech v bahně a dešti kdy některé sotva opustili prostor cíle. Zázemí na MČR v Praze se rovnalo bodu mrazu. Jeden nafukovací stan pro tisícovku lidí a skoro pořád pršelo!! Nebylo se kde převléknout, najíst, sednout si, umýt se, no zkrátka nic. Pro veřejnost, kafe a párek na stojáka v dešti pod širákem. Určitě se po letošní zkušenosti na příští ročník pohrnou davy lidí, když je termín krosu 25.11.2017!! Nechci nikomu hatit těžkou práci a starosti s pořádáním MČR, ale měli by se hodně zamyslet, jestli takhle dále.