MČR dorostu a juniorů v hale-Praha

15.02.2015 00:00

V letošním roce zastupovali třineckou atletiku na MČR v hale opět i naši členové. Oba shodně na tratích 3000m a 1500m.
Junior Marek Chrascina si vytvořil v obou disciplínách osobní rekordy. Trať 3000m zvládl v čase 8:56.13 což mu vyneslo celkově šesté místo.
V nedělním závodě pak Marek na trati 1500m doběhl na místě šestém v novém osobním rekordu 4:10.95.

Ivana Lubojacká na trati 3000m doběhla na místě šestém v čase 11:07.39. Na poloviční trati byla s časem 5:01.02 na místě sedmém.

Gratulujeme oběma borcům k dosaženým výsledkům a přejeme jim hodně úspěchů v nové sezóně.

Výsledky: online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=21308

Bohužel si musím "rýpnout". Boj s větrnými mlýny pokračuje.
Oba borci něměli možnost přípravy na dráze v tretrách. V rozhodující předzávodní přípravě totiž opět leží v Jablunkově na dráze dva metry sněhu. Rychlosti běhat na kluzkém povrchu po zasněžených cestách bohužel nejde.
Tato fáze přípravy je velice důležitá, což je vidět například i v doběhu 1500m juniorů kde doběhlo v necelých pěti sekundách sedm vedoucích závodníků.
V nynější době se musí sourozenci Sasynovi připravovat na MČR žáků v hale na třineckém stadionu, což zřejmě budeme muset co nevidět udělat všichni.

"Hold mít v Jablunkově reprezentanty ČR a mistry ČR v atletice je málo. Proč bychom jim měli vytvářet podmínky, že?"