MČR v běhu do vrchu a dvojí postup na MISTROVSTVÍ SVĚTA!

04.08.2018 00:00

Čtveřice našich vrchařů se statečně vydala na Mistrovství České republiky v běhu do vrchu, které se konalo v Jeseníkách, konkrétně tedy běh na horu Šerák. Muži a ženy zdolávali trať dlouhou 9,5 km, junioři jen o něco málo kratší a to 6 km. Ačkoliv trasa vedla ve většině případech po silnici a vypadalo to tedy běžitelně veřím, že v tom dosti horkém počasí to vážně žádná pohádka nebyla. No, ale teď už k našim závodníkům. Doslova nečekaný výsledek převedl Marek Chrascina, který nedal soupeřům šanci a s téměř minutovým náskokem se tak stal MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY!  Konkurence byla opravdu veliká, jelikož se bojovalo také o postup na Mistrovství světa tudíž nelze říct, že Marek vyhrál jen tak náhodou. Můžu potvrdit, že když jsme viděli vybíhat na posledním kilometru ze zatáčky třinecký dres s tak velkým náskokem stáli jsme všichni s otevřenou pusou, byl to opravdu skvělý zážitek. Ale Marek není jediný kdo mohl domů odjíždět s úsměvem na tváři. Další skvělý výsledek předvedl Tomáš Lichý, který doběhl na čtvrtém místě. Jak už jsem říkala, MČR je zároveň nominačním závodem na Mistrovství světa, které se letos koná v Andoře a postupují na něj vždy první čtyři závodníci z jednotlivé kategorie. To tedy znamená, že zde máme hned dvojí zasoupení, úžasné! Kluci mohou být víc než spokojení a my jim samozřejmě budeme držet palce, GRATULACE!

Premiérový start na republikové úrovni si vyskoušela Eva Galaczová a bylo z toho krásné 12. místo a úsměv na tváři.

V juniorkách jsme měli zastoupení pouze jediné a to Terku Marszalkovou. Terka ač trochu nespokojená vybojovala 8. místo, za které se nemusí vůbec stydět. Přece jenom je to ještě dorostenka a startovala s o dva roky staršími děvčaty.

Všichni závodníci mají můj obdiv. Já jsem to šla jen pěšky a dalo mi to pěkně zabrat. Děkuji všem za hezky strávenou sobotu!

K.S.

Výsledky zde: online.atletika.cz/vysledky/31958

Fotografie zde: 1bezeckyjablunkov.rajce.idnes.cz/4.8.2018_Serak/