MČR v přespolním běhu

01.04.2023 17:59

První aprílový den se konalo v Jablonné nad Orlicí Mistrovství České Republiky v přespolním běhu. Počasí dalo o sobě znát, že je začátek dubna. Zima, chlad a občasné přeháňky udělaly s tratí své. Ti, co běželi své závody jako poslední měli trať už pěkně rozbahněnou, zkrátka byla to dřina. Nicméně podmínky měli všichni závodníci stejné. Bojovnost a tvrdá práce v tréninku byla jistě ve výsledkové listině znát.
Náš oddíl poslal na MČR celkem pět zástupců, kteří medailové ambice neměli, ale skvělým přístupem k tréninku si určitě start na tak prémiové akci zasloužili.
Některé startovní listiny byly naprosto přeplněné, například mladších žákyň startovalo 96 a starších žáků 102.
Ve vloženém závodě přípravek náš oddíl reprezentovala Magdaléna Bieleszová, která doběhla na kilometrové trati pátá v čase 4.06. V jejím věku dát kilák v krosu kolem čtyř minut, je prostě paráda! Gratulujeme Magdo!!
Dalším skvělým výkonem se blýskla Michaela Čmielová, která se po startu pohybovala někde kolem dvacáté příčky, ale taktickým a zkušeným během z toho vytáhla desáté místo a čas 12:57. Gratulace!!
Další umístění byla již mimo první desítku, někomu se dařilo více, někomu méně, to už je hold sport.
Naši:
Szymon Mitrenga 4 km - 25, Radek Samohyl 2 km - 51, Veronika Bury 2 km - 41, Jakub Grünwald 3 km - 90.
Díky všem za účast a reprezentaci oddílu!!
Výsledkyonline.atletika.cz/vysledky/65723