MČR v přespolním běhu

27.11.2021 00:00

MČR v přespolním běhu, žen, mužů a juniorských kategorií se letos konalo ve Valašském Meziřičí. Do závodu byl rovněž vložen běžecký pohár mládeže, takže se mohly zúčastnit i kategorie žactva a přípravek.
Z našeho početného běžeckého arzenálu se vzhledem ke katastrofální marodce na start postavili pouze tři stateční.
V kategorii starších žákyň nás reprezentovaly Kateřiny.
Kateřina Pilchová doběhla na pátém místě, Kateřina Mendreková na místě jedenáctém. Obě absolvovaly těžkou zasněženou a rozbahněnou trať o délce 2km.
Počasí totiž letos moc do karet přespoláku nehrálo, v noci před závody napadalo 10cm mokrého směhu a byl tady extrémní závod s množstvím pádů a hraničního vyčerpání.
Na šestikilometrovou trať se v juniorech postavil Marek Krišica.
Jelikož byl závod juniorů tím posledním, užil si Marek bahýnka a klouzání až, až, svým taktickým během obsadil pěkné 12 místo v čase: 22:26.
Marek běžel první dvě kola zhruba na 22 místě, takže je vidět jak v posledním kole zabral a dotáhnul to na příčku dvanáctou.
Nezbývá mi než konstatovat, že tak těžkou trať jsem asi ještě na přespoláku neviděl.
Proto našim třem závodníkům patří gratulace k výkonům a poděkování za reprezentaci klubu!!

Výsledky: online.atletika.cz/vysledky/46980