MMaS mladší+starší žactvo

01.02.2019 00:00

Páteční pololetní prázdniny naše mládež netrávila jinak než na závodech. Tentokrát se jednalo o Mistrovství Moravy a Slezska v ostravské hale. Spoustu mladých talentů předvedlo vynikající výkony. Spokojený tak mohl být jak trenér, tak závodníci.

Začněme tedy s výsledky! To, že v našem klubu roste hned několik výborných běžců, jsme se mohli přesvědčit zejména na osmistovce. Těsně, ale zaslouženě si pro mistrovský titul doběhl náš nejmladší závodník Vojta Turek v čase 2:20.08 minut. V žákovské kategorii nám taktéž prvním místem udělal radost Franta Szkatula. Do závodu dal opravdu vše a tím si zajistil výborný čas 2:05.91 minut! Myslím, že Franta může mile překvapit na žákovském Mistrovství ČR za několik týdnů, držíme palce! Dívčí složku skvěle zastoupila Terka Sikorová. Obrovským osobákem 2:21.79 minut ukázala, že má formu a odvezla si tak domů bronzovou medaili. Gratuluji!

Na patnáctistovce jsme byli také vidět. Svůj klub výborně reprezentovala Terezka Burová v kategorii mladších žákyň, která nestačila na pouze dvě závodnice. Společně s úsměvem na tváři si tak mohla odvézt bronz a čas 5:41.33 minut. Těsně za stupni vítězů tentokrát skončil Nikodem Mitrenga. Zklamán ale být nemusí. Přes velkou konkurenci je čas 4:33.02 minut a čtvrté místo hezký výsledek.

Nejenom že je skvělý běžec, ale taky skvělý skokan! To je náš Vojta Turek. O jeho kvalitách víme už dávno, ale i přesto nás pořád nepřestává překvapovat. Soupeřům opět nedal šanci a ve skoku dalekém poprvé přeskočil hranici pěti metrů. Zlatá medaile za výkon 5.07 metrů mu patří právem a my mu moc gratulujeme!

Všichni předváděli opět krásné výsledky, a i když to tentokrát na medaili nestačilo, nemusíte věšet hlavu, vyjde to příště! Jelikož byla účast veliká, napíšu zbytek výsledků alespoň takto.

Ondra Samiec – skok vysoký (1.42m – 18. místo)