Nezmar Sky Maraton

27.09.2014 00:00

Nezmar Sky Maraton - přehlídka pozitivních bláznů
V sobotním deštivém a chladném ránu se vydalo 5 členů naší grupy na další z horský maratonů, který měl start i cíl v nedaleké Bystřici.
Na tváři každého z nás se dal číst respekt z náročné trati - 44km s převýšením 2634m v dešti a bahnu, 3 výběhy sjezdovek a 2 brody přes řeku.
Pro naši Helču to byl první závod s tak velkým převýšením a velký respekt před ní, jak se s tratí poprala, ale o tom o něco níže.
Závod začal od bystřického PZKO v 9:30, časový limit byl osm a půl hodiny. Trasa v sobě měla téměř vše, rozbahněné úseky, dlouhé kamenité
seběhy, tři výběhy sjezdovek, v druhé části i trochu delší běžitelné úseky a na konci i bonbónek v podobě dvojnásobného přebrození vcelku
rozvodněného potoku s vodou nad úrovní kolen. Po cestě bylo příjemné slyšet povzbuzující hlasy od kolemjdoucích turistů. Z 200 přihlášených
účastníků závod dokončilo 111 borců. Nám chlapům to nakonec natřela Helča, která doběhla 3 žena celkově, přičemž ve své kategorii vyhrála a
tím si nadělila pěkný dárek k narozeninám. Respekt!!!

"Pozitivní blázni." Tak nazval účastníky Nezmar Sky Maratonu při vyhlašování moderátor akce a vicemistr světa v naturální
kulturistice Roman Wróbel a byl za to odměněn nadšeným aplausem.

Naši:

Helča 1, Jožko 9, Danek 17, Libor s Vaškem odstoupili asi 9 km před cílem kvůli křečím.