Olešná a kros

08.04.2017 00:00

Druhým závodem Běžecké ceny mládeže a Běžeckého poháru Frýdku-Místku byl již tradičně běh kolem Olešné.
Název je zavádějící, ve skutečnosti se běhá po travnaté pláži mezi stromy před přehradou na kilometrových okruzích, ale je to na Olešné.
I přes nepřízeň počasí na závody dorazilo dost běžců. Cekově startovalo 300 závodníků z toho náš klub zastupovalo 26 běžců. Vedlo se jim skvěle, získali jsme sedm medailí, ale hlavně radost z pohybu bez tabletů a počítačů.
Teplota se pohybovala mezi 7-10°C, občas zafoukalo, jinak pohoda. Terén hodně těžký, přeci jenom tráva a místy i bahno jsou v nohách cítit.
Medaile nám získali:
V mladších přípravkách profesorsky zaběhli Vojta Kulich a Jakub Samiec. Obsadili první a druhou příčku, kdy pěkně vzestupným během všem ukázali jak na to. U starší přípravky po krásném finiši vybojoval bronzovou medaili Dawid Folwarczny.
V mladším žactvu zvítězil  František Szkatula - další zlato. Starší žákyně Karolína Sasynová a Míša Šimurdová opět „dabl“, zlato a stříbro. Nakonec v ženách své kvality předvedla Aneta Chlebiková a s výrazným náskokem zvítězila.

Další naši závodníci:
Václav Szkatula, Samuel Mitrenga, NikodemMitrenga, Ondřej Samiec, Jana Martynková, Natálie Ernstová, Alena Krčková, Lucie Krčková, Klaudie Kulichová, Veronika Martynková, Barbora Čmielová, Johana Čmielová, Marek Krišica, Markéta Sikorová, Tomáš Ernst, Kamil Sasyn, Jana Sasynová, Kamil Lubojacki, Ivana Lubojacká.

Všichni byli naprosto skvělí!! Díky za účast a reprezentaci klubu.

Výsledky: Běh okolo Olešné 2017 výsledky.xls (74240)

Foto:1bezeckyjablunkov.rajce.idnes.cz/8.4._2017_Beh_okolo_Olesne

stseibert.rajce.idnes.cz/AtletikaFM%2C_Beh_okolo_Olesne_8.4.2017%2C_mladez/

        stseibert.rajce.idnes.cz/AtletikaFM%2C_Beh_okolo_Olesne_8.4.2017%2C_dospeli/