Ondřejnický Skyrunning půlmaraton 2016

11.10.2016 10:04

Dny se nám pomalu zkracují a ochlazují, to nás ale rozhodně neodrazuje od běhání ba naopak. Ve skiareálu Opálená u Čeladné se na podzim tradičně koná trailový závod v okolí Ondřejníku. Tento rok pořadatelé závod protáhli z 15 km na půlmaraton, takže jsme ze sebe mohli vyždímat (a současně v krásné přírodě načerpat) o to více energie. K této akci je přidružen běh dětí a taky kratší běh na 10 km kde nás zastupovali Libor Kubienka, který skončil druhý a Lucie Rylková, která při své premiéře na tuto vzdálenost doběhla na hezkém sedmém místě v ženách. Ostatn&iacu te; se postavili na start půlmaratonu. V průběhu závodu jsme se museli poprat s výběhem sjezdovky, lesními cestami s kořeny a kameny, se sněhem a hlubokým bahnem, ale relativně velká část byla po běžitelném terénu. Celkově to byl hezký a pestrý závod, na kterém jsme se určitě nenudili.

Jako první z našich doběhl Marek Chrascina, kterému ke konci docházely síly a projevila se jeho nezkušenost na tak dlouhé trati, přesto hezký výsledek a celkově páté místo v kvalitní konkurenci. Na „bedně“ už tradičně skončila Miluška Bieleszová, která si ze závodu odnesla stříbrnou medaili.

Výsledky: docs.google.com/spreadsheets/d/1NvulMH7-Vd7xOz8PAN8dia-3Nm24Sh-Ci1nK-pnKcYU/pubhtml#