Ostravický kros

20.10.2018 00:00

Jedním z posledních závodů letošní sezóny byl Ostravický kros. Teprve druhý ročník se konal minulou sobotu na golfovém hřišti v Ostravici. Za příjemného počasí dorazilo velké množství běžců vyzkoušet si tento né úplně lehký, ale za to příjemný závod.  Mládež bojovala o nejlepší umístění na tratích od 300m po 2000m, ženy už se musely poprat s šesti kilometry a na muže čekalo kilometrů rovnou osm. Naši závodníci se s tím ale vypořádali skvěle! V benjamíncích si pro hezké druhé místo doběhl Samuel Mitrenga, mezi mladšími žákyněmi nám udělala radost rovněž druhým místem Míša Kluzová a ve stejné kategorii zazářil také Vojta Turek, který si domů přivezl bronzovou medaili. Na nejdelší mládežnické trati doběhl Nikodém Mitrenga na druhé příčce a hned za ním Franta Szkatula na příčce třetí. Všem ženám ukázala záda Aneta Chlebiková, která si suverénně doběhla pro první místo a mužskou kategorii ovládl Honza Friš z Dukly Praha.