Palkovice-Kubánkov memoriál A.Řezníčka

29.08.2014 00:00

Dalším prázdninovým závodem  Běžecké ceny mládeže a Běžeckého poháru FM byl memoriál Antonína Řezníčka v Palkovicích. Běh o délce 17km s výběhem na kopec Kubánkov a téměř osmikilometrovým seběhem patří mezi nejtěžší závody celého poháru. Asfalt střídá šotolinu a lesní cesty, pěkně si člověk mákne do kopce a naopak v seběhu jdou pořádně protáhnout nohy, takže člověk okusí všechno.
Děti mají svůj závod v prostoru startu a cíle u fotbalového hřiště v Palkovicích. Běhají okruhy kolem zdejší tělocvičny. Od 200m až po 800m, podle věku. Teplota příjemná oklolo 20°C, mírný vítr, polojasno.

Naše omladina opět pěkně reprezentovala. V benjamíncích si pro druhé místo doběhl Vojta Kulich a ve starším žactvu s přehledem zvítězil René Sasyn.
U děvčat v přípravkách zvítězila Markéta Sikorová, v předžactvu doběhla Katka Supiková na druhém místě.
U mladšího žactva jsme brali zlato a bronz. První byla Kája Sasynová a na místě třetím Erika Zahaluková.
Další děti:
Ernstová Nikol 6, Kantorová Justyna 13, Ernstová Natálie 5, Kulichová Klaudie 13, Šimurdová Míša 6, Sikorová Markéta 4, Szkatula Václav 6, Kantor Damian 13, Samiec Ondřej 6, Szkatula František 8, Sikora Kamil 6.

Dospěláci si pěkně zazávodili. Na stupně vítězů však vystoupali zástupci jen našeho něžného pohlaví. Miluška Bieleszová stříbro a Helenka Czeczotková bronz.