Skvělé výkony našich nejmladších atletů ve Frýdku-Místku. Obě družstva skončila druhá!
V úterý jsme se zúčastnili 3. kola soutěže družstev přípravek a minipřípravek, které se konalo na Slezanském stadionu ve Frýdku-Místku. Mladí atleti poměřili své síly ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem, sprintu na 60 metrů, běhu na 500 metrů a tradičně nechyběly ani štafety na 4×100 metrů. Každý závodník mohl nastoupit maximálně do dvou individuálních disciplín a štafety.
Počasí sportovcům přálo. Přestože bylo slunečno a poměrně teplo, panovaly příjemné podmínky pro kvalitní výkony. Naši nejmladší závodníci toho dokonale využili.
Do Frýdku-Místku vyrazilo reprezentovat třinecký oddíl celkem 40 dětí. Všichni bojovali s obrovským nasazením, předváděli krásné výkony a sbírali cenné body pro svá družstva. Po sečtení všech výsledků se radovala jak přípravka, tak i minipřípravka z výborného 2. místa v celkovém hodnocení družstev.
Sprint na 60 metrů
Krátký sprint patřil opět mezi naše nejsilnější disciplíny. Zlaté medaile vybojovali Tomáš Tlolka a Ondřej Schwarz. Stříbrné medaile přidali Eliška Budová a Michal Böhm. Z bronzu se radovaly Tereza Heckelová a Nina Kluzová.
Běh na 500 metrů
Ani delší běžecká trať našim atletům nedělala problémy. Pro vítězství si doběhly Berenika Pnioková a Barbora Bieleszová. Druhá místa vybojovali Natálie Lubojacká a Ondřej Schwarz. Bronzové medaile získali Marianna Bartková a Ondřej Stefek.
Skok daleký
Ve skoku dalekém naši závodníci znovu potvrdili svou kvalitu. Na nejvyšší stupínek vystoupali Michal Böhm a Berenika Pnioková. Třetí místa obsadili Marianna Bartková, Krystian Gociek a Barbora Bieleszová.
Hod kriketovým míčkem
V hodu kriketovým míčkem se o zlatou medaili postaral Tomáš Tlolka, který předvedl nejdelší hod ve své kategorii.
Štafety rozhodly ve velkém stylu
Vyvrcholením celého závodu byly štafety na 4×100 metrů, kde naši nejmladší ukázali nejen rychlost, ale především výbornou týmovou spolupráci.
Zlaté medaile vybojovala štafeta dívek minipřípravky ve složení Nina Kluzová, Marianna Bartková, Kadlubcová a Göblová. Stříbrné medaile získala štafeta dívek přípravky ve složení Tereza Heckelová, Eliška Budová, Labajová a Laryschová. Bronz si odvezla chlapecká štafeta přípravky ve složení Ondřej Schwarz, Ondřej Stefek, Jeżowicz a Trombik.
Celkově si naši mladí atleti z tohoto kola odvezli 23 medailí, což je skvělá vizitka jejich práce i pravidelného tréninku. Je radost sledovat, s jakým nadšením děti závodí, jak se vzájemně podporují a jak si atletiku opravdu užívají.
Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu, bojovnost a skvělé výkony. Velké poděkování patří také trenérům, rodičům a fanouškům za podporu během celého dne.
Gratulujeme ke krásným výsledkům a už nyní se těšíme na oddílové závody v Třinci, které se budou konat v září.