RunFest 2016

25.09.2016 00:00

V neděli 25.9. 2016 se konal v Ostravě první ročník RunFestu. Na programu byl ½ maratón, maratón, 10km a štafety. Náš oddíl reprezentovaly dvě štafety. S nápadem přihlásit se přišel někdy v létě Libor Peterek, nápad to byl skvělý. V Ostravě na nás čekalo perfektní zázemí, atmosféra, a dokonce na trati byla i nějaká ta občerstvovací stanice. Celý skvělý den podtrhlo úžasné počasí. Štafety se běžely stylem 6x6,4km.
Za náš oddíl startovaly dokonce dvě štafety. První štafeta byla čistě dívčí štafeta, ve složení Lenka Peterková, Hana Peterková, Nikola Peterková, Eva Galaczová, Ivana Lubojacká a Kája Mrázková. Holky doběhly celkově ze všech štafet na 5. místě, ale kategorii dívčích štafet s přehledem vyhrály. Komentátor si celý den bral do úst jméno našeho klubu, jelikož od prvního úseku běžela na předních pozicích naše druhá štafeta. Ta byla tentokrát smíšená, ve složení: Aneta Chlebíková, Adam Kufa, Honza Lubojacki, Jakub Cieslar, Jakub Konderla a René Sasyn. Tato štafeta také nejen že vyhrála svoji kategorii, ale také zvítězila celkově mezi všemi ostatními štafetami a poprávu za tento výkon obdržela pohár pro nejrychlejší štafetu RunFestu. Všíchni podali úžasný výkon, výborně reprezentovali náš klub, a za to jim patří velké dík.

Výsledky: runfest.cz/index.php?page=vysledky-4