SALOMON ZUGSPITZ ULTRATRAIL 2015…aneb Jablunkov září i ve světě!!!

22.06.2015 07:00

Početná sestava jablunkovského týmů 5+1 (Helča, Market- Jadža, Danek, Pepa, Vašek + Renata) vyrazila v pátek 19.6., brzy ráno, čelit dalším horským výzvám. Cesta do Grainau nám trvala zhruba 10 hodin. Cestou nechyběly řízky a další nezbytná sportovní výživa (příprava jak má být :D ). Po příjezdu si běžci šli vyzvednou svoje startovní čísla a baťůžky plné dobrot. V campu jsme postavili prodyšný a hlavně nepromokavý stan. Rozdělili jsme si místečka, vytáhli karimatky a spacáky, a šli jsme udělat něco k jídlu. Počasí bylo střídavé, ale povedlo se nám udělat i pár slušných seflíček s nejvyšší horou Německa - Zugspitze. Navařili jsme plný hrnec špaget a Pasta party mohla začít. I když jsme zdatní horalé, prohlídka mapy vyznačující všechny tratě nám dala zabrat. Spolu s polskými kamarády jsme dali hlavy dohromady a mapy jsme rozluštili. K večeru se zatáhlo, začalo pršet a tak jsme zalezli do kutlochu. Pepa s Market se nám postarali o večerní zábavu a tak jsme usínali s úsměvem na tváři. Hory se začaly zlobit a tak nám celou noc propršelo a vydatný déšť pokračoval ráno i celé dopoledne. Budíček byl v 5:30. Běžci se začali chystat, dali si snídaní a… už jsme seděli v autě cestou k registraci, odkud jely autobusy s běžci na start. Když jsme ještě byli pohromadě, kolemjdoucí běžec nám udělal společné foto (a místo známého SÝÝÝÝR, nám řekl ZUGSPIIIIIITZE J ). Poslední loučení, přání zdárného běhu a naší borci Danek, Pepa a Vašek utíkali na start supertrailu o vzdálenosti 60,7km s převýšením 2973m. Další na řadě byla naše největší hvězda Helča. Ta se rozhodla postavit na start 35,6km dlouhého běhu, s převýšením 1892m. Jako poslední se na trať dlouhou 25,1km s převýšením 1566m vydala bojovnice Markéta. No a já, jako podpora týmu jsem utíkala do cíle fandit a povzbuzovat naše borce. Počasí se trochu umoudřilo až kolem poledne, ale běžci měli opravdu náročné podmínky. Museli se popasovat se vším – s deštěm, blátem, a dokonce i se sněhem! Klobouk dolů všem, kteří se rozhodli běžet. Jako první jsem se vítala v cíli s Market. Jako vždy vypadala úplně v pohodě a její pocity?: „To bylo úžasné, tolik jídla na občerstvovačkách!“ Market zdolala svoji trať v čase 2:55.43 a umístila se na 18.místě. Další v cíli byla Helča. Pro nepřízeň počasí organizátoři zkrátili trať, ale nějak nebyli schopní postavit tabulku s touto informací. Proto se také Helča trochu zamotala na trati, chvíli se i vracela zpět a to ji stálo „bramboru“. Ale i přes tyto problémy se umístila na nádherném 6. místě v čase 4:09,29. Obrovské gratulace k vynikajícímu výsledku! Dále doběhl Danek. Ten se také umístil na krásném 44. místě s časem 7:36.27! A jako poslední z našeho týmu se v cíli objevili Pepa s Vaškem. Při velkém potlesku a za hudby „We are the champions“ si užívali ten úžasný pocit v cíli. Doběhli v čase 8:00.10. Vašek se v kategorii umístil na 28. místě a Pepa na 8. místě!! Všichni závodníci si zažili menší či větší krizi, ale všichni doběhli. Každý z nás si to užil po svém. Běžci v terénu a já v autobuse na okružní jízdě po Grainau J. Závodní atmosféra byla úžasná a všem bych ji přála zažít. Všechno má svůj konec a tak i my jsme k večeru složili stan, a jeli domů. Sláva, nazdar výletu, zmokli jsme, už jsme tu!!! Všem běžcům obrovské gratulace!!!