Sedm statečných v Bratislavě

02.04.2017 00:00

Poprvé jela parta našich běžců zkusit štěstí na maraton do Bratislavy. Za krásného a téměř letního počasí jsme u Dunaje lapali po dechu na maratonu a půlmaratonu. Ano lapali jsme dost po dechu, ono 25°C na maraton hned po zimě je dost velký skok. Nicméně se vše zvládlo a ověnčení osobními rekordy jsme se ve zdraví vrátili domů.
Sedm běžců plus tři fandové, takže celkem deset členů vyrazilo v sobotu odpoledne k registraci do Bratislavy.
(Tuším, že na žádném tak dlouhém běhu ještě taková účast nebyla.)
Po registraci jsme trochu poznávali okolí a pak rychle odpočívat na hotel. Počasí oba dny bylo opravdu jako letní, nádherný zážitek v nádherném prostředí. Jinak se asi nedá tenhle běh popsat. Půlmaratonci běželijeden okruh ulicemi města o délce 21km, maratonci museli tuto trať absolvovat dvakrát.
Dle mého názoru před maratonci nelze jinak než smeknout. Představa, že bych běžel daný okruh dvakrát mi hlava nebere.
Na maratonu převedli super výkony Josef Bielesz, který časem 3:07.09 doběhl ve své kategorii jako pátý, navíc jako první čech! Dalším želízkem v ohni byl Vašek Rylko, který trať zdolal za 3:09.30 s umístěním na 34 místě.
Chlapi se opravdu hodně „hecli“.
Půlmaraton zdobily ženy: Miluška Bieleszová časem 1:56.02, umístěním na 12 příčce a Dominika Bieleszová časem 1:56.55 s umístěním na 131 místě. Skvěle děvčata!
Další půlmaratonci byli Libor Peterek, který v čase 1:31.28 a umístěním na 44 pozici nenechal nikoho na pochybách, že mu to letos běhá, dále pak dva Kamilové Sasyn a Lubojacki. Ti si střihli trať společně a také společně doběhli v čase 1:34.17. Vzhledem ke kategoriím doběhl Kamil Lubojacki na 62 místě a Kamil Sasyn na 155 místě.
Daniel Delina bohužel po antibiotikách i když byl řádně přihlášen musel jen fandit.
Tento běžecký víkend nelze nazvat jinak než velmi vydařeným pokud vezmeme v úvahu, že startovalo 3660 běžců.
Gratulace všem za reprezentaci klubu a skvělé výkony.