Slezský maraton - krev, pot a radost z běhu

16.08.2014 00:00

Letos se již potřetí konal v krásném prostředí našich Beskyd Slezský maraton. Startovní listina čítala úctyhodný počet 478 běžců. Trasa měřila 40,5 km s převýšením 2150m a vedla z Dolní Lomné přes Kozubovou, Košařiska, Ostrý, Tyru, Slavíč, Horní Lomnou, znovu Kozubovou zpět do Dolní Lomné. Na startu jsme si při výměně názorů jaká bude nejlepší taktika ani nevšimli, že je najednou odstartováno a tak jsme se z vytvořených hloučků rovnou vydali zdolávat první vrchol Kozubovou. Na trase bylo několik velmi náročných stoupání i seběhů nicméně trasa byla běžitelnější než nedávný Perun Sky Maraton. Negativem byl dvojitý pád Milušky, která ale nic nevzdala a s odřeninami doběhla v dobrém čase do cíle. Nepříjemné bylo taky "zakufrování" Pepy, který následoval skupinku běžců, která si nevšimla, že běží mimo značenou trať čímž ztratili asi 15 minut, je to dvojnásobná škoda, protože to měl Jožko rozběhnuto na hodně dobrý čas. Všichni měli jistě radost z kšiltovek, obdržených při registraci a pochutnali si na zelňačce v cíli. Miluška si vybranou smůlu za pády vynahradila v tombole, kde vyhrála parádní běžecký batoh. Vyhlašování vítězů a tomboly se v příjemné atmosféře zúčastnilo v areálu Slezských dnů několik stovek sportovců a jejich rodinných příslušníků a známých.