Splašení goroli na Lysacupu (7.etapa)

15.12.2013 10:00

V neděli 15.12. jsme zavítali na Lysacup (trasa-Visalaje, parkoviště, Lysá Hora) délka tratě 7,9km s 577m převýšením, oproti klasickým tratím Lysacupu je to poměrně snadná trať, jenže první 2-3 kilometry byly opravdu úplně zamrzlé a lidé si hledali cestičky, kde nejlépe přes led proběhnout, samozřejmě bylo tam i několik pádů. Terén byl poměrně složitý nohy ve vyšším sněhu podklouzávaly a nešlo se pořádně odrazit. I tak tuto trať zdolalo 272 závodníků v cíli bylo poměrně chladno a cca 50-60cm sněhu.
Na téhle etapě se sešli skoro všichni Splašení goroli taky tomu odpovídalo i umístění, 7 z 9 naších běžců se umístilo v první dvacítce, je škoda že bodují pouze první tři z týmu. V týmech, goroli vyhráli s náskokem okolo 50 bodů, což se určitě někdy pěkně, krásně a slušně ZAPIJE!!! Ve předu od nás to opět jistil Tomáš Lichý, který skončil na 2.místě, předběhl ho pouze Ondra Horák, který etapu vyhrál. Za ním od nás ještě bodovali Marek Chrascina na 5.místě a Karel Ketner na 8.místě.Hodně se zadařilo Edovi Rajnochovi když předběhl Filipa Žajdlíka (jsou to totální rivalové, kteří mezi sebou pořád soutěží a hadají se kdo je na tom lépe) oba, ale doběhli skvěle na 13. a 14.místě. Za nimi ještě Tomáš Ciencala 18.místo, Milan Damek 19.místo, Dušan Lichý 79.místo a Zuzana Rajnochová 148.místo. Všichni s Týmu běželi skvěle všem patři velká pochvala a snad se na dalším Lysacupu sejdeme ve stejném počtu. Samozřejmě jsme co nejrychleji po doběhu vyhledali místní krčmu, kde nalévali fakt kvalitní pííívo, které sem samozřejmě neochutnal :-( (prej ti musí být 18 aby ses řádně zřídil) ovšem polévku tam měli dobrou a hned po ní ......