Stříbro z MČR staršího žactva

18.09.2016 00:00

Dálším mega úspěchem se může pyšnit náš klub. Kája Sasynová se stála vícemistryní České republiky v běhu na trati 1500m!

Z našeho klubu se v letošním roce nominovalo celkem 6 atletů na MČR starších žáků a žákyň na dráze. Tentokrát se mistrovství konalo v Jablonci nad Nisou. Páteční příjezd na místo a rozcvičení probíhalo ještě v teple a suchu. Bohužel sobotní a nedělní závodění bylo zasaženo deštěm, mlhou a chladným počasím. Škoda, že nás podzim překvapil tak náhle. Teplotní skok o deset stupňů směrem dolů dobrým výkonům moc nepřidal.
Naše partička se nezalekla špatného počasí a začala pěkně z ostra. V běhu na 1500m nás reprezentovala děvčata: Kája Sasynová, která doběhla jen těsně na druhém místě po souboji s dívčinou ze Sparty Praha v čase 4:41,49. což je téměř vyrovnaný třinecký rekord v běhu na 1500m a Kájin osobní rekord překonán o sedm vteřin.  Na místě šestém doběhla Míša Šimurdová v čase 4:56,66, a na místě osmnáctém v čase 5:24,82 Kateřina Supiková, která se nominovala jako mladší žákyně, což je skvělé.
V technikách nás zastupovala Erika Zahaluková, které finále ve skoku do dálky uteklo o 4cm. Výkonem 496 cm skončila na místě třináctém. Honza Lubojacki  běžel  1500m překážek na svém osobním rekordu v čase 5:06,18 což mu vyneslo místo patnácté a na nejdelší trati 3000m Jakub Konderlav čase 10:17,46 obsadil příčku sedmnáctou.
Opět velká pochvala! Z Jablunkova šest závodníků na MČR a ještě stříbrná medaile je velmi pěkným úspěchem.
Společně pak ješte Kája Sasynová a Erika Zahaluková běžely s třineckými kolegyněmi štafetu 4x300m, ve které obsadily velmi pěkné páté místo.

Celý Třinecký tým čítal i s našima deset závodníků. Zlatou medaili v osobním rekordu 174 cm vybojovala Bája Sajdoková ve skokuvysokém, Agnieszka Kiedroň startovala s našima na 4x300m a již zmiňovaná pátá příčka, Tomáš Martynek pak startoval na 60m kde skončil čtvrtý s časem 7.29 a v dálce pak na sedmé příčce výkonem 582cm. Klára Teofilová se taktéž postavila na 4x300m s našimi děvčaty a v dálce obsadila výkonem 488cm příčku šestnáctou.

Díky všem za reprezentaci a pěkné výkony!


Výsledky: online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=26173