Teplíčko i úspěch na Tynioku

22.07.2015 08:54

V příjemném nedělním odpoledni 19.7 se sešla partička lidi, která si vyrazila zazávodit v běhu na Tyniok. Jeli jsme dva auta + Libor, který si to střihl na kole, určitě se to projeví i v závodě nicméně on doběhl na krásném druhém místě ve své kategorii již nejstarších borců o tom ale později.. Všechna auta i Libor vyrazili v jiný čas z jiného místa naše samozřejmě bloudilo, ovšem jak jsme zístili nebyla to vyjímka v jednom úseku, kde jsme špatně zatočili, všichni se sešli dokonce i Libor to byla taková perlička, už jsme to chtěli otočit a jít na bazén. Nebo to jsem chtěl vlastně asi jenom já...

"Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi"

Suma sumárum jsme dorazili na závod ve vesničce Koniakow, která je možná více zapadla než Bukovec, kde je ceduje THE END u které se i mouchy otáčejí. Obloha byla polojasná a teploměr ukazoval 36stupnu, ovšem v době závodu bylo nebe skoro bez mráčku možná v cílí se trochu zatáhlo, takže to byl jistým způsobem i těžký běh, trať okolo 3 kilometrú typnul bych tak 150-200m převyšení možná více. Středně členitý terén (vůbec nevím co to znamená) prostě asfalt, kameny i louka. Trať jiná než loni, asi to každým rokem pořadatelé mění, jednalo se o čtvrtý ročník.

Co se týče výsledku tak to byl rozhodně úspěch každý od nás se totiž umístil ! Jakub Konderla je sice ve výsledcích napsaný na 4. místě ale to je z důvodu že Marka Ch. omladili o rok i když určite hlásil ročník 97, cítil jsem se jak zamlada, být stálé mlád... www.youtube.com/watch?v=XL-lO9ITYvY&ab_channel=DavidRath Kája to vždy umí rozbalit. Polská organizace závodu je někdy taková perlička (takže Jakub skončil 3tí). Například čtení jmen před startem, kdo je a není přítomen, místo 14:30 jsme vyběhli cca 14:50 (nievyszło), ale jinak to šlo, s nedostatky musí člověk počítat. U žen nám absolutně zvítězila naše anglická pomoc, která umí lépe anglicky než já o tom žádná, Martina Robinson. Hned druhá v porádí žen absolutně byla Jana Byrtusová takže ženy ukázaly jak se běhá u nás v česku. U mužů byl v absolutním pořadí druhý Marek Chrascina, kterého vyškolil nějaký mladý jinoch o 10s k finiši se ovšem vůbec neschylovalo vedl už asi kilometr před cílem a svůj náskok utužoval. Dobře si vedl také Mirek Kluz který byl absolutně 4tý a druhý ve své kategorii. V "A" kategorii mužu jsme měli jediného zástupce Danka Delinu, který se stal vícemistrem kategorie v biegu na Tyniok ! Nejstarší a nejmladší žena Sylwia Byrtus a Miluše Bielezsová (pořadí kdo je nejmladší a kdo je nejstarší neprozradím, i když mnohým to může být jasné) skončily obě třetí ve své kategorii. Na závěr již podezřele zmíňovaný cyklista Libor doběhl na druhém mísťě v kat.Celkem běželo 44běžců. Tento závod bych jakožto nestranný porodce hodnotil kladně s prvkem mírného pesimistického pojmu. Ale hotovo dvacet za rok jedem znova...

Tento článek jak možná někteří tušili napsal Marko Ch.